Go to BlogBack to blog
kontentino blog

Predávaj Kontentino do sveta

Bo Pokštefl
Written by
Bo Pokštefl

Kontentino je najrýchlejšie rastúci slovenský tech startup a dostal sa medzi 100 najrýchlejšie rastúcich SaaS na svete. Našou misiou je pomáhať reklamným agentúram a značkám efektívnejšie tvoriť kvalitný obsah na sociálne siete. A o tom, že sa nám darí, svedčí to, že takých super agentúr a značiek je už cez 4000 na celom svete. Nachádzajú sa v Belgicku, USA, ale napr. aj v Hong Kongu a patria medzi ne BBDO, Ogilvy, Pilsner Urquell či Nestlé.

Vieme, že Kontentino je naozaj užitočné. Pomáha kreatívnym ľuďom robiť hlavne kreatívnu prácu, reklamným agentúram budovať lepší vzťah s ich klientmi a značkám šetriť až 40% času na operatívne úlohy.

Tento úvod môže znieť trošku chválenkársky, ale to je preto, aby si videl, že budeš predávať niečo, čo je naozaj užitočné a má reálny vplyv na radosť z práce.

Prečo je táto rola tak dôležitá?

Toto nie je klasický sales, kde vyvolávaš ľuďom, ktorých tvoj produkt nezaujíma. U nás kontaktuješ ľudí, ktorí sa zaregistrovali do Kontentina a prejavili oň záujem. Kontentino však nie je pre všetkých a pomáha vo veľmi špecifických prípadoch. Preto je dôležité, aby sme nestrácali čas s leadmi, pre ktorých Kontentino nie je vhodné.

Koho hľadáme?

Nadšeného človeka, ktorého baví social media a reklama, ale najmä SALES. Je dravý, ide po výsledkoch, ale záleží mu na ľuďoch, vie pomôcť a zhodnotiť, ktorým leadom sa venovať viac, a ktorých pustiť. Keďže väčšina nášho trhu je mimo Slovenska – angličtinu musí mať krásne plynulú.

Ako bude vyzerať tvoja práca?

Prvý týždeň budeš našim klientom a trialistom pomáhať na Intercome (náš support chat). Pomôžeš, pošleš gifko a skamarátiš sa s nimi. Lepšie tak spoznáš hodnotu nášho produktu a zistíš, ako komunikuje naša cieľovka.

Potom telefonuješ – kvalifikuješ leadov. Zistíš, aký majú potenciál, prečo sa zaregistrovali do Kontentina a či im vieme pomôcť vyriešiť ich problém. Treba zistiť, či všetkému rozumejú a odporučíš im social media konzultáciu/produktové demo.

Konzultácie a konferenčné hovory s celým tímom a decision makerom. Ukážeš im ako funguje Kontentino a ako im dokáže pomôcť. Reklamka či značka na druhej strane ukončuje hovor s vďačnosťou a nadšením :).

Na konci trialu ich closuješ – tí, pre ktorých je Kontentino užitočné nám zaplatia. O nich sa staráš ďalších 90 dní a uisťuješ sa, že sa im s Kontentinom dobre pracuje a pochopili jeho hodnotu na 100%.

Feedback a insighty, ktoré dostaneš pri rozhovorch s klientmi, spracuješ a odkomunikuješ s produktovým tímom. Aj vďaka takýmto rozhovorom Kontentino vyvinulo unikátne funkcie.

Ak ti PipeDrive či Salesforce nieje neznáme, tak máš +

S kým budeš pracovať?

Sme malý tím 18 ľudí, ktorý však rýchlo rastie. Máš možnosť sa preto veľmi veľa učiť a vidieť, ako dynamicky funguje startup. Máš priamy kontakt s naším CTO, CEO, succesákmi, markeťákmi.

Ako sa u nás máme?

Veľmi dobre :). Nažívame si spolu v domčeku “v stráni” s výhľadom na Mlynskú dolinu. Pracujeme na kôpke, ale keď sa potrebuješ zavrieť a telefonovať, tak máme terasku a miestnosti plné rastlín a umenia. Chodíme na splavy, lyžovačky, či pivká. Ráno sa u nás na záhradke precvičuje jóga s našimi susedmi Brackets by Triad. Chodievame na konferencie ako WebSummit (Lisabon), Saastock (Dublin) TNW (Amsterdam), Social Media Week a podobne. Sme kamaráti, netušíme, čo je to korporátna kultúra, kultúru si tvoríme sami.

Ak chceš vidieť, ako sa u nás máme, sleduj náš Insta: https://www.instagram.com/kontentino/

Plat: od 1.200€ – 2.000€+ (záleží od tvojho nadšenia a šikovnosti)

Ak si sa v tomto celom našiel, tak nám pošli email s CV na bohus@kontentino.com a radi si s tebou zavoláme.


Kontentino social management tool

837k+ scheduled posts in the past
year by users just like you.